Ahoj!
Mé jméno je Jakub Jeřábek, mám 20 let a pocházím z malé vesnice z podhůří Beskyd. Jak můžete vidět, rád se zajímám o zdravý životní styl, jelikož dnes se velmi málo věnujeme prevenci a léčíme pouze důsledky. Zdraví považuji za pomyslný pilíř, na kterém všechno stojí. (Ne a neznamená to, že už se nikdy nenapiju alkoholu, nedám cigaretu nebo čokoládu)

Další problém, kterému všichni čelíme je svět internetu. Každý den se na nás valí tisíce nových informací – zprávy, články, knihy, podcasty, youtube videa nebo cokoliv, co na nás vyskočí. Stále častěji se začíná mluvit o kontrolování obsahu, který sledujeme a o zapisování informací, které nám přijdou zajímavé. A ideálně tyto informace ukládat někam, kde je najdeme, když bude potřeba. Zkrátka je potřeba se naučit pohybovat v digitálním světě, využívat jeho výhody a minimalizovat negativní dopady.

A hlavně rád cestuji! V roce 2022 jsem díky programu DiscoverEU vlakem procestoval celou Evropu a chtěl bych další mladé lidi motivovat, aby se také zapojili. V sérii článků píši svoje zkušenosti a rady, protože není nic jednoduchého si v 18 letech vzít batoh na záda a na měsíc vycestovat do světa. Ale stojí to za to!